Přehled zásahů v roce 2009

 

zpět

 


26.    13.prosince   20:07 - 04:20 hod

 

Štěchovice, Na Kocábě.  Ohlášen požár rodinného domu. Poplach byl vyhlášen velitelem jednotky na základě oznámení místními obyvateli přes svolávací modul Kanga+ (20:07 hod) a vzápětí (20:10 hod) vydal příkaz k výjezdu také KOIS Kladno. Naše jednotka byla na místě události jako první. Průzkumem bylo zjištěno, že požár patrového rodinného domu je již v plném rozsahu a pravděpodobně s jednou osobou uvnitř objektu. Na lokalizaci požáru byly rozvinuty dva C proudy a na ochlazování okolních objektů další tři C proudy. Vzhledem ke skutečnosti, že zásah byl prováděn v těsné blízkosti říčky Kocáby, byla na čerpání vody použito čerpadlo naší cisterny CAS 16 Mercedes Benz, které rovnou plnilo dopravní hadicové vedení a všechny útočné proudy. Ostatní cisterny zůstaly v záloze. Informace o osobě uvnitř objektu se později ukázala bohužel jako pravdivá. Při rozebírání konstrukcí a odklízení propadlých stropů, bylo nalezeno tělo paní Květy Tomanové (*1926), dlouholeté členky našeho sboru. Po ukončení zásahu zůstala naše jednotka na místě události jako dohled nad požářištěm.

 

Použitá technika JSDH Štěchovice:   CAS 16 Mercedes Benz AK 1417, CAS 32 TATRA 148, OA Renault Espace

 

Zásah provedli:   Malý Jiří, Kopřiva Martin, Slivka Martin, David Martin, Svoboda Zbyněk, Bouška Pavel, Hušbauer Jaroslav,

                          Fontán Libor, Lorenc Tomáš

Další jednotky:   HZS Jílové, SDH Masečín, JSDH Hradištko, JSDH Buš

Fotogalerie - vstupte

Zpráva a video na tn.cz  - mimochodem, slušná a pravdivá zpráva bez zavádějících "úvah"

video na Regio TV

článek na www.pozary.cz  - podrobnosti zásahu v časové ose

 

 


25.    12.prosince   13:45 - 15:10 hod

Masečín, chatová osada Kansas. Ohlášen požár komínu  rekreační chaty. Po příjezdu bylo zjištěno, že hořelo dřevěné podbití stropu v přízemí chaty kolem průduchu komína. Podbití zčásti odstranil a oheň uhasil majitel chaty ještě před příjezdem jednotek. Jednotky odstranily další část podbití a ujistily se, že oheň je zlikvidován. Místo události bylo v nepřístupném terénu pro techniku, délka nataženého hadicového vedení od cisteren k rozdělovači činila celkem 160 m. Výjezd na příkaz KOIS Kladno.

Použitá technika JSDH Štěchovice:   CAS 16 Mercedes Benz AK 1417, CAS 32 TATRA 148

 

Zásah provedli:   Malý Jiří, Kopřiva Martin, Slivka Martin, David Martin, Svoboda Zbyněk

Další jednotky:   HZS Jílové, SDH Masečín

Fotogalerie - vstupte


24.    12.prosince   00:35 - 03:15 hod

Bratřínov, chatová osada Askalona. Ohlášen požár rekreačního objektu v plném rozsahu. V době příjezdu naší jednotky a jednotky JSDH Masečín, na místě události již zasahovaly jednotky JSDH Mníšku pod Brdy, JSDH Jíloviště a HZS Jílové. Na likvidaci požáru a ochranu okolních objektů byly postupně nasazeny tři proudy C. Při pracích s dohašováním  a rozebíráním konstrukcí, byla nalezena probanbutanová lahev. Majitel objektu utrpěl řezné poranění ruky a musel být ošetřen záchrannou službou. Členové naší jednotky pomáhaly s dohašováním požáru a s rozebíráním konstrukcí. Vzhledem k tomu, že doplňování vody bylo prováděno plovoucím čerpadlem z říčky Kocáby, zůstaly obě naše cisterny pouze v záloze. Výjezd na příkaz KOIS Kladno.

Použitá technika JSDH Štěchovice:   CAS 16 Mercedes Benz AK 1417, CAS 32 TATRA 148

 

Zásah provedli:   Kopřiva Martin, Slivka Martin, David Martin, Fontán Libor

Další jednotky:   HZS Jílové, SDH Masečín, SDH Mníšek pod Brdy, SDH Jíloviště

Fotogalerie - vstupte

Fotogalerie HZS Jílové - vstupte

 

podrobný článek o zásahu na stránkách HZS Středočeského kraje

 


23.    29.listopadu   12:35 - 18:00 hod

Závist, lesní oblast zvaná Kobylí Draha. Ohlášen rozsáhlý požár lesního porostu na pravém břehu Vltavy. Jednotka nejprve provedla průzkum z motorového člunu. Bylo zjištěno, že požár je přibližně ve dvou třetinách stráně zvané Kobylí Draha. Díky velkému převýšení a strmosti stráně bylo rozhodnuto provést útok shora, od Závisti. Vzhledem ke skutečnosti, že požár byl již rozšířen na ploše asi jednoho hektaru a ve velmi těžko přístupném terénu, byl k hašení povolán také vrtulník. Mezi rozdělovačem a loukou, na které stála vozidlová technika, bylo nataženo přibližně 500 metrů hadic. Dalších 120 metrů měl každý ze tří útočných proudů. Doplňování vody bylo prováděno kyvadlovou dopravou. Po ukončení zásahu byl materiál svážen soukromou čtyřkolkou. Příčina požáru je v šetření. Na zpáteční cestě jednotka provedla doplnění vody. Tento zásah se na dlouhou dobu zařadí mezi jeden z nejt잚ích, především z hlediska fyzické náročnosti. Výjezd na příkaz KOIS Kladno.

Použitá technika JSDH Štěchovice:   CAS 16 Mercedes Benz AK 1417, OA Renault Espace, CAS 32 TATRA 148,

                                                        motorový člun Relax 420, soukromá čtyřkolka

 

Zásah provedli:   Malý Jiří, Kopřiva Martin, Slivka Martin, David Martin, Dražil Miroslav, Fontán Libor, Bouška Pavel,

                          Svoboda Zbyněk, Hušbauer Jaroslav

Další jednotky:   HZS Jílové, SDH Masečín, SDH Hradištko, vrtulník Policie ČR

Fotogalerie - vstupte

Video -  zpravodajství TV Prima. Příspěvek začíná ve 21:45 minutě.

Zpráva na www.idnes.cz - vstupte


22.    23.listopadu   16:25 - 18:15 hod

 

Slapy obec, skladová hala firmy Templast. Ohlášen tmavý kouř stoupající z areálu firmy. Naše jednotka dorazila k místu události jako třetí. V době našeho příjezdu byl již proveden průzkum jednotkou SDH Slapy, při kterém bylo zjištěno, že se jedná o požár nákladního vozu a okolních předmětů uvnitř skladové haly. Naše jednotka prováděla doplňování vody, instalaci osvětlovacích reflektorů a dva členové v dýchací technice pomáhali na proudech uvnitř haly. Nákladní automobil byl požárem zcela zničen a skladová hala poškozena. Příčina požáru je v šetření. Na zpáteční cestě jednotka provedla doplnění vody. Výjezd na příkaz KOIS Kladno.

 

Použitá technika JSDH Štěchovice:   CAS 16 Mercedes Benz AK 1417, OA Renault Espace

 

Zásah provedli:   Kopřiva Jaroslav, Slivka Martin, David Martin, Dražil Miroslav, Fontán Libor

Další jednotky:   HZS Jílové, SDH Slapy, SDH Buš

Fotogalerie - vstupte

Video na RegioTV - vstupte


 

21.    21.listopadu   23:43 - 01:20 hod

 

Masečín, chatová osada. Ohlášen požár osobního automobilu. Naše jednotka dorazila k místu události společně s HZS Jílové. V době příjezdu obou jednotek byl požár již v plném rozsahu. Dohašení bylo provedeno pomocí jednoho C proudu. Automobil byl požárem zcela zničen. Na zpáteční cestě jednotka provedla doplnění vody. Výjezd na příkaz KOIS Kladno.

 

Použitá technika JSDH Štěchovice:   CAS 16 Mercedes Benz AK 1417

 

Zásah provedli:   Kopřiva Martin, Slivka Martin, David Martin

Další jednotky:   HZS Jílové

Fotogalerie - vstupte


20.    13.října   18:00 - 19:45 hod

 

Třebenice, budova zázemí tenisových kurtů. Vlivem silného větru došlo ke stržení části plechové střechy. Jednotka provedla zabezpečení utržených plechů. Výjezd na žádost městysu Štěchovice.

 

Použitá technika JSDH Štěchovice:   OA Renault Espace, CAS 16 Mercedes Benz AK 1417

 

Zásah provedli:   Kopřiva Martin, Slivka Martin, Bouška Pavel, Kopřiva Jaroslav, David Martin, Dražil Miroslav, Fontán Libor,

                          Hušbauer Jaroslav

Další jednotky:   0

Fotogalerie - vstupte


19.    18.září   12:00 - 13:30 hod

 

Davle, levý břeh Vltavy naproti Libřici. Ohlášeny plovoucí stromy ve vodě. Jednotka pomáhala při odstraňování stromů z plavební dráhy za použití motorového člunu. Likvidace kmenů bude provedena pracovníky Povodí Vltavy. Výjezd na žádost HZS Jílové a příkaz KOIS Kladno.

 

Použitá technika JSDH Štěchovice:   OA Renault Espace, motorový člun Relax 420

 

Zásah provedli:   Kopřiva Martin, Slivka Martin

Další jednotky:   HZS Jílové

Fotogalerie - vstupte


 

18.    8.srpna   17:30 - 18:35 hod

 

Štěchovice, Vltava mezi ústím říčky Kocáby a mostem Edvarda Beneše. Ohlášeno plovoucí mrtvé zvíře. Jednotka mrtvé zvířete vylovila za pomocí motorového člunu a provedla likvidaci zakopáním. Výjezd na příkaz KOIS Kladno.

 

Použitá technika JSDH Štěchovice:   OA Renault Espace, motorový člun Relax 420

 

Zásah provedli:   Kopřiva Martin, David Martin, Slivka Martin, Malý Jiří, Svoboda Zbyněk

Další jednotky:   0


 

17.    28.července   17:10 - 17:50 hod

 

Štěchovice, chatová osada Louisiana. Jednotka vyjela k odstranění stromu, u kterého dle ohlášení  hrozil pád do prostoru místního hřiště. Po příjezdu bylo zjištěno, že se jedná o vzrostlý suchý strom, který byl zaklíněn do jiného stromu a že tento stav trvá již delší čas. Vzhledem ke skutečnosti, že se nejednalo o bezprostřední ohrožení, byla k likvidaci doporučena odborná firma a jednotka se vrátila na základnu. Výjezd na žádost městysu Štěchovice.

 

Použitá technika JSDH Štěchovice:   OA Renault Espace

 

Zásah provedli:   Kopřiva Martin, David Martin, Slivka Martin, Fontán Libor

Další jednotky:   0


16.    22.července   6:25 - 7:10 hod

 

Štěchovice, silnice II.tř. z Davle do Štěchovic. Jednotka provedla odstranění zlomené borovice, která částečně zasahovala do vozovky a případný pád by ohrozil projíždějící vozidla. Výjezd na příkaz KOIS Kladno.

 

Použitá technika JSDH Štěchovice:   OA Renault Espace

 

Zásah provedli:   Hušbauer Jaroslav, Kopřiva Martin, David Martin

Další jednotky:   0

Fotogalerie - vstupte

 


15.    7.července   10:05 - 16:45 hod

 

Slapské jezero, osada Skalice - Sladovařská zátoka.  Ohlášeno pohřešování starší ženy, která se šla vykoupat. Jednotka nejprve dojela do kempu na Skalici, kde měla čekat spojka. Spojka bohužel na udaném místě nebyla a nikdo z místních nevěděl žádné bližší informace. Zpětné volání na kontaktní telefon ohlašovatele bylo neúspěšné. Jednotka se tedy přesunula ke Sladovařské zátoce ze ždáňské strany. Zde čekala JSDH Slapy. Protože ani zde nebylo zpozorováno pravděpodobné místo události, obě jednotky na pláži spustily do vody motorový člun a byl proveden průzkum z vody. Po spuštění člunu se JSDH Slapy vrátila na základnu. Z vody bylo v  krátké době místo neštěstí nalezeno. Na místě již byla Policie ČR obvodní oddělení Hradištko a jeden člen vodní záchranné služby. V době příjezdu naší jednotky, byla žena pohřešována již přes hodinu. K prohledání dna řeky byli povoláni potápěči Policie ČR poříční oddělení Třebenice, kteří během krátké chvíle pohřešovanou ženu nalezli. Přivolaný lékař bohužel již jen mohl konstatoval smrt utopením. Jednotka provedla vyzdvižení těla z hladiny a vyčkala na příjezd pohřební služby. Výjezd na příkaz KOIS Kladno.

 

Použitá technika JSDH Štěchovice:   OA Renault Espace, motorový člun Relax 420

 

Zásah provedli:   Fontán Libor, Hušbauer Jaroslav, Kopřiva Martin, Bouška Pavel

Další jednotky:   SDH Slapy

Fotogalerie - vstupte

 

Zpráva na www.novinky.cz - vstupte

 


14.    3.července   15:40 - 16:40 hod

 

Slapy, lesní cesta mezi benzínovou pumpou Slapy a chatovou osadou Havran. Nahlášen požár bez bližšího určení místa a charakteru požáru. Jednotka provedla společně s HZS Jílové a JSDH Masečín průzkum celého prostoru. Požár nenalezen, planý poplach. Výjezd na příkaz KOIS Kladno.

 

Použitá technika JSDH Štěchovice:   CAS 16 Mercedes Benz AK 1417

 

Zásah provedli:   Fontán Libor, Hušbauer Jaroslav

Další jednotky:   HZS Jílové, JSDH Masečín


13.    27.června   20:49 - 23:40 hod

 

Štěchovice, silnice II.tř. z Davle do Štěchovic. Opilý řidič (2,34 promile alkoholu) srazil zezadu trojici cyklistů -otce s dvěma dětmi. Jedenáctiletá dívka, která jela na kole sama, byla po delší resuscitaci přepravena vrtulníkem v kritickém stavu do nemocnice. Otce a přibližně dvouleté dítě, které vezl v přívěsném vozíku, převezla s otřesem mozku do nemocnice rychlá záchranná služba. Dívka na následky zranění druhý den ráno zemřela.

Naše jednotka byla povolána k vyklizení a zajištění prostoru pro přistání vrtulníku na autobusovém nádraží ve Štěchovicích. Po odletu vrtulníku se jednotka přemístila na místo nehody a pomáhala s řízením dopravy. Po odtažení automobilu byl proveden úklid vozovky.Výjezd na žádost HZS Jílové a příkaz KOIS Kladno.

 

Použitá technika JSDH Štěchovice:   CAS 16 Mercedes Benz AK 1417, OA Renault Espace

 

Zásah provedli:   Fontán Libor, Slivka Martin, Dražil Miroslav, Kopřiva Martin, David Martin, Malý Jiří

Další jednotky:   HZS Jílové

fotogalerie SDH Štěchovice - vstupte

Fotogalerie HZS Jílové - vstupte

 

Další odkazy:

 

Video na www.idnes.cz - vstupte

Zpráva na www.ceskenoviny.cz - vstupte

 


 

12.    16.června   19:25 - 22:40 hod

 

Třebenice - náplavka Slapské přehrady . Ohlášen požár motorového člunu na Slapském jezeře. V době příjezdu naší jednotky na místě již zasahovala JSDH Slapy, která se pokoušela jedním proudem C z levého břehu uhasit plující hořící člun. Po informaci, že se v člunu nachází nádrž s cca 160 litry benzínu, byl z člunu HZS Jílové proveden velmi opatrný průzkum. Hořící člun mezitím doplul k přístavišti parníků. JSDH Slapy se mezitím přemístila z levého břehu na pravý a odtud se opět pokoušela člun uhasit jedním proudem C. Po té byl dohořívající člun odtažen na náplavku přehrady a uhašen vysokotlakým proudem za použití pěny. V okolí člunu byly zřízeny norné stěny.Výjezd na příkaz KOIS Kladno.

 

Použitá technika JSDH Štěchovice:   CAS 16 Mercedes Benz AK 1417, soukromý automobil

 

Zásah provedli:   Fontán Libor, Slivka Martin, Dražil Miroslav, Kopřiva Martin, Svoboda Zbyněk

Další jednotky:   HZS Jílové, JSDH Slapy

Fotogalerie - vstupte

Video na Regio TV - vstupte


11.    16.června   13:21 - 14:15 hod

 

Štěchovice - parkovišti samoobsluhy DAMAL . Ohlášen požár osobního automobilu. Uhašeno jedním proudem C. Po příjezdu HZS Jílové byly provedeny dohašovací práce a kontrola přilehlé dřevěné boudy. Výjezd na příkaz KOIS Kladno.

 

Použitá technika JSDH Štěchovice:   CAS 16 Mercedes Benz AK 1417

 

Zásah provedli:   Fontán Libor, Slivka Martin

Další jednotky:   HZS Jílové

Fotogalerie - vstupte


10.    1.června   13:15 - 14:05 hod

 

Štěchovice č.p.321. Požár parapetu balkónového okna ve 4. patře panelového domu. Hořící okno uhasila obyvatelka bytu před příjezdem jednotek, jednotka provedla pouze průzkum.Výjezd na příkaz KOIS Kladno.

 

Použitá technika JSDH Štěchovice:   CAS 16 Mercedes Benz AK 1417

 

Zásah provedli:   Fontán Libor, Kopřiva Jaroslav

Další jednotky:   HZS Jílové

Fotogalerie HZS Jílové - vstupte


9.    31.května   13:20 - 15:25 hod

 

Štěchovice č.p.336, Sport bar 68. Odčerpání vody ze zatopeného sklepa. Výjezd na žádost majitele objektu.

 

Použitá technika JSDH Štěchovice:   CAS 16 Mercedes Benz AK 1417

 

Zásah provedli:   Malý Jiří, David Martin

Další jednotky:   0


8.    11.května   14:45 - 16:00 hod

 

Štěchovice, Nad Horou. Po silném přívalovém dešti došlo k naplavení hlíny z polí na silnici ze Štěchovic do Masečína. Deseticentimetrový nános bahna v délce cca třiceti metrů byl odstraněn za pomocí jednoho C proudu. Výjezd na žádost městyse Štěchovice.

 

Použitá technika JSDH Štěchovice:   CAS 16 Mercedes Benz AK 1417

 

Zásah provedli:   Fontán Libor, Slivka Martin

Další jednotky:   0


7.    28.dubna   16:35 - 17:20 hod

 

Štěchovice, silnice II.tř. Při návratu od požáru kontejneru byla jednotka povolána k technické pomoci a asistenci HZS Jílové - k odstranění suchého stromu, asi jeden kilometr před benzínovou pumpou ve Štěchovicích. Jednotka prováděla řízení dopravy. Výjezd na žádost HZS Jílové.

 

Použitá technika JSDH Štěchovice:   CAS 16 Mercedes Benz AK 1417

 

Zásah provedli:   Kopřiva Martin, Slivka Martin

Další jednotky:   HZS Jílové

Fotogalerie - vstupte


6.    28.dubna   16:15 - 16:35 hod

 

Štěchovice, Pískovna. Ohlášen požár kontejneru na komunální odpad. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o plechový kontejner na papír. Zlikvidováno jedním proudem C. Kontejner byl s největší pravděpodobností zapálen úmyslně. Výjezd na ohlášení místními obyvateli.

 

Použitá technika JSDH Štěchovice:   CAS 16 Mercedes Benz AK 1417

 

Zásah provedli:   Kopřiva Martin, Slivka Martin

Další jednotky:   0

Fotogalerie - vstupte


 

5.    11.dubna   12:57 - 14:30 hod

 

Davle, Kiliánská 228. Nahlášen požár lesního porostu. V době příjezdu naší jednotky byly na místě již JSDH Davle a HZS Jílové a byly rozvinuty útočné proudy. Jednotka prováděla doplňování vody a střídala se na útoku se členy ostatních jednotek. Příčinou požáru bylo neuhlídané pálení. Výjezd na příkaz KOIS Kladno.

 

Použitá technika JSDH Štěchovice:   CAS 16 Mercedes Benz AK 1417

 

Zásah provedli:   Kopřiva Martin, David Martin, Fontán Libor

Další jednotky:   HZS Jílové, JSDH Davle, JSDH Jílové, JSDH Luka

Fotogalerie - vstupte


 

4.    30.ledna   19:30 - 21:30 hod

 

Hvozdnice - osada Kopřivka, nahlášen požár rekreační chaty v plném rozsahu a s propanbutanovou lahví uvnitř objektu. Naše jednotka dorazila jako čtvrtá - na místě již zasahovaly JSDH Davle, HZS Jílové a JSDH Masečín, které měly rozvinuty tři proudy C a byly prováděny dohašovací práce. Naše jednotka pomáhala s rozebíráním konstrukcí a prováděla doplňování vody. Pravděpodobnou  příčinou vzniku požáru bylo špatné komínové těleso. Chata byla požárem zcela zničena. Výjezd na žádost HZS Jílové a příkaz KOIS Kladno.

 

Použitá technika JSDH Štěchovice:   CAS 16 Mercedes Benz AK 1417, CAS 32 TATRA 148

 

Zásah provedli:   Kopřiva Martin, Bouška Pavel, David Martin, Lorenc Tomáš, Slivka Martin

Další jednotky:   HZS Jílové, JSDH Davle, JSDH Masečín

Fotogalerie - vstupte

 


 

3.    25.ledna   01:10 - 02:15 hod

 

Davle - obec, nahlášen požár v přízemí dvoupatrového domu čp. 79 - v restauraci U Bendů.  V době příjezdu naší jednotky na místě události zasahovala již JSDH Davle a HZS Jílové. Požár odložených věcí na  schodišti objektu byl již zlikvidován a byla nasazena přetlaková ventilace k odvětrání objektu. Naše jednotka zůstala v pohotovosti v záloze a nezasahovala. Výjezd na žádost HZS Jílové a příkaz KOIS Kladno. Pravděpodobnou  příčinou požáru byl odhozený nedopalek cigarety.

 

Použitá technika JSDH Štěchovice:   CAS 16 Mercedes Benz AK 1417

 

Zásah provedli:   Slivka Martin, David Martin, Fontán Libor

Další jednotky:   HZS Jílové, JSDH Davle


 

2.    18.ledna   21:40 - 22:15 hod

 

Štěchovice - Na Buku 268, nahlášen požár v druhém podlaží rodinného domu. Naše jednotka byla na místě jako první, vzápětí dorazila také jednotka HZS Jílové. Průzkumem neuzamčeného a otevřeného objektu bylo zjištěno, že se v domě nachází pěstírna konopí a silné světlo vycházející z okna domu - viditelné ze širokého okolí a připomínající požár, způsobuje poškozené zatemnění okna a technologické zařízení pěstírny - silná halogenová a ÚV světla. Nález byl nahlášen na operační středisko a obě jednotky se vrátily na své základny. Jednotka vyjela na příkaz KOIS Kladno.

 

Použitá technika JSDH Štěchovice:   CAS 16 Mercedes Benz AK 1417, CAS 32 TATRA 148, soukromé vozidlo

 

Zásah provedli:   Hušbauer Jaroslav, Kopřiva Martin, Bouška Pavel, David Martin, Fontán Libor, Kopřiva Jaroslav,

                          Lorenc Tomáš, Malý Jiří, Slivka Martin, Dražil Miroslav

Další jednotky:   HZS Jílové

Fotogalerie - vstupte

Video na Regio TV - vstupte

 

Další odkazy:

 

Video na TV NOVA - vstupte (příspěvek začíná v 09:44 minutě)

Článek a video na TN.cz - vstupte

Pražský deník.cz - vstupte

Blesk.cz - vstupte

Zprávy idnes.cz - vstupte

Video na TV Prima - vstupte

 


 

1.    13.ledna   11:40 - 12:45 hod

 

Slapy - obec, nahlášen požár sazí v komíně rodinného domu čp. 53. V době příjezdu na místě události již zasahovala JSDH Slapy a HZS Jílové. Naše jednotka nezasahovala. Výjezd na příkaz KOIS Kladno.

 

Použitá technika JSDH Štěchovice:   CAS 16 Mercedes Benz AK 1417

 

Zásah provedli:   Slivka Martin, Kopřiva Martin, Fontán Libor

Další jednotky:   HZS Jílové, JSDH Slapy

Fotogalerie - vstupte


 

zásahy 2004

zásahy 2005

zásahy 2006

zásahy 2007

zásahy 2008

 

Copyright Š 2004 - 2009 SDH Štěchovice. Všechna práva vyhrazena

optimalizováno pro rozlišení 1024 x 768