Přehled zásahů v roce 2012

 

zpět

 


9.    8.dubna   15:20 - 15:50 hod

 

Davle - Kilián, silnice II.třídy, číslo 102. Jednotka vyjela k likvidaci zlomeného stromu, rostoucího pod silnicí u hladiny řeky který po pádu zasahoval do poloviny vozovky. V době příjezdu na místě události již zasahovala jednotka HZS Jílové, která právě dokončovala odstranění stromu z vozovky. Výjezd na příkaz KOPIS Kladno.

 

Použitá technika JSDH Štěchovice:   OA Renault Espace

 

Zásah provedli:   Slivka Martin, Hušbauer Jaroslav ml., Malý Jiří

Další jednotky:   HZS Jílové


8.    30.března   15:50 - 16:20 hod

 

Slapský kopec, silnice II.třídy, č.102. Jednotka vyjela k odstranění suchého stromu, u kterého hrozilo nebezpečí pádu na silnici. Likvidace byla provedena pomocí motorové pily. Výjezd na příkaz KOPIS Kladno.

 

Použitá technika JSDH Štěchovice:   OA Renault Espace

 

Zásah provedli:   Slivka Martin, David Martin

Další jednotky:   0


7.    18.března   20:07 - 00:25 hod

 

Masečín, chatová oblast. Ohlášen požár rekreační chaty. V době příjezdu naší jednotky byl požár objektu již v plném rozsahu a na místě zasahovala domácí JSDH Masečín s rozvinutým útokem na tři C proudy.  Jednotka prováděla doplňování vody a pomáhala při rozebírání konstrukcí. Likvidace požáru byla ztížena díky plechové krytině střechy, pod níž se požár velice rychle rozšířil na celou konstrukci krovu. Chata byla požárem zcela zničena. Výjezd na příkaz KOPIS Kladno.

Určení přesné příčiny požáru bude předmětem dalšího šetření.  Dle výpovědi majitele se jednalo o úmyslné založení požáru třetí osobou. Před založením požáru mělo také dojít i fyzickému útoku na obyvatele objektu.

Po ukončení zásahu byl jeden obyvatel zničeného objektu dopraven do Štěchovic, kde mu bylo poskytnuto ubytování. Druhý obyvatel byl záchranou službou dopraven do nemocnice k vyšetření, nebo si stěžoval na bolest v oblasti žeber.

 

Použitá technika JSDH Štěchovice:   CAS 16 Mercedes Benz AK 1417, OA Renault Espace

 

Zásah provedli:   Slivka Martin, David Martin, Kopřiva Martin, Malý Jiří

Další jednotky:   HZS Jílové, JSDH Masečín, JSDH Hradištko

Fotogalerie - vstupte


6.    1.března   04:17 - 04:45 hod

 

Hradištko - Brunšov. Ohlášen požár na pravé straně Vltavy mezi mostem a přehradou, poblíž řeznictví U Dolejších. Těsně před výjezdem naší zásahové jednotky KOPIS Kladno vydalo instrukci držet pouze pohotovost na základně.  Jednotka HZS Jílové zatím provedla průzkum lokality a zjistila neohlášené pálení. Po tomto zjištění byla pohotovost odvolána. Planý poplach.

 

Použitá technika JSDH Štěchovice:   0

 

Pohotovost ve zbrojnici:   Slivka Martin, David Martin, Kopřiva Martin, Malý Jiří, Svoboda Zbyněk, Kopřiva Jaroslav,

                                       Lorenc Tomáš

Další jednotky:   HZS Jílové


5.    12.února   19:31 - 24:00 hod

 

Měchenice - chatová osada. Jednotka vyjela k požáru rekreačního objektu. V době příjezdu naší jednotky na místě události již zasahovaly jednotky HZS Jílové a JSDH Davle s dvěma rozvinutými C proudy. Požár, který vzniknul od komínové roury se rozšířil na zhruba dvě třetiny podkroví a na stropní trám mezi přízemím a podkrovím. V naprosté většině se jednalo o skrytá ložiska uvnitř dřevěných konstrukcí objektu. Naše jednotka pomáhala při hašení a rozebírání vnitřních konstrukcí v podkroví a části střechy. V průběhu zásahu se na místo události ještě dostavila JSDH Sloup. Výjezd na příkaz KOPIS Kladno.

Tento zásah se nadlouho zařadí k těm nejsložitějším. Hašení objektu bylo komplikováno zejména velkým mrazem - v době odjezdu jednotek byla teplota vzduchu -18°C. V důsledku tak velkého mrazu, během zásahu zamrzla u dvou ze tří přítomných cisteren voda. Druhou komplikací byla povaha požáru - většina ložisek požáru byla díky tepelným izolacím a sádrokartonových obkladů skrytá v dřevěných konstrukcích, kde se rychle šířila a které bylo nutné rozebrat. Z tohoto důvodu byla konstrukce objektu po ukončení zásahu prohlédnuta termokamerou. Celý zásah probíhal v dýchací technice.

 

Použitá technika JSDH Štěchovice:   CAS 16 Mercedes Benz AK 1417, OA Renault Espace

 

Zásah provedli:   Slivka Martin, David Martin, Kopřiva Martin, Malý Jiří, Svoboda Zbyněk

Další jednotky:   HZS Jílové, JSDH Davle, JSDH Sloup

Fotogalerie - vstupte


4.    9.února   08:00 - 09:55 hod

Štěchovice - ul. V Pískovně. Jednotka vyjela k požáru trafostanice. V době příjezdu byl požár již v plném rozsahu. Byl rozvinut jeden proud C pro případ nutnosti ochlazování okolí. Ochlazování okolí nebylo zapotřebí a jednotka vyčkávala příjezdu pracovníků rozvodných závodů. Po dohodě s nimi byla trafostanice ponechána k samovolnému uhašení. Po samouhašení byl prostor trafostanice odvětrán a zbytky doutnajících izolací a konstrukcí byly dohašeny ručními hasicími přístroji. Výjezd na příkaz KOPIS Kladno.

Použitá technika JSDH Štěchovice:   CAS 16 Mercedes Benz AK 1417

 

Zásah provedli:   Slivka Martin, David Martin, Kopřiva Martin, Hušbauer Martin, Malý Jiří, Lorenc Tomáš

Další jednotky:   HZS Jílové

Fotogalerie - vstupte


3.    31.ledna   17:27 - 18:40 hod

Hradištko - Šlemín, chatová osada. Ohlášen požár chaty. V době příjezdu naší jednotky, na místě události již zasahovala domácí JSDH Hradištko. Průzkumem bylo zjištěno, že se jedná o skrytý požár dřevěné konstrukce okolo komínového tělesa. Bylo provedeno částečné rozebrání dřevěné stěny za pomoci motorové pily a následně byla provedena likvidace požáru pomocí jednoho proudu C. Chata byla včasným zásahem uchráněna. Výjezd na příkaz KOPIS Kladno.

Použitá technika JSDH Štěchovice:   CAS 16 Mercedes Benz AK 1417, OA Renault Espace

 

Zásah provedli:   Slivka Martin, David Martin, Bouška Pavel, Kopřiva Martin, Kopřiva Jaroslav, Hušbauer Jaroslav ml.

Další jednotky:   HZS Jílové, JSDH Hradištko

Fotogalerie - vstupte


2.    5.ledna   9:47 - 10:10 hod

Měchenice - chatová oblast. Ohlášen požár chaty v Údolí stínů u Měchenic. Než stačila jednotka dojet na místo, KOPIS poplach odvolalo s tím, že jde o řízené pálení. Výjezd na příkaz KOPIS Kladno.

Použitá technika JSDH Štěchovice:   CAS 16 Mercedes Benz AK 1417

 

Zásah provedli:   Slivka Martin,

Další jednotky:   0

Fotogalerie HZS Jílové - vstupte


1.    4.ledna   7:34 - 8:35 hod

Štěchovice č.p.151 (u silnice Davle - Štěchovice). Jednotka vyjela k požáru dřevěného přístavku. Likvidace byla provedena pomocí jednoho C proudu. Příčinou požáry bylo vysypání žhavého popele. Výjezd na příkaz KOPIS Kladno.

Použitá technika JSDH Štěchovice:   CAS 16 Mercedes Benz AK 1417

 

Zásah provedli:   Hušbauer Martin, Slivka Martin, David Martin

Další jednotky:   HZS Jílové

Fotogalerie HZS Jílové - vstupte


 

zásahy 2004

zásahy 2005

zásahy 2006

zásahy 2007

zásahy 2008

zásahy 2009

zásahy 2010

zásahy 2011

 

Copyright Š 2004 - 2012 SDH Štěchovice. Všechna práva vyhrazena

optimalizováno pro rozlišení 1024 x 768